Навчальна частина Вишнянського коледжу Львівського НАУ
Основне завдання діяльності навчальної частини – це організація освітнього процесу в коледжі на рівні, що забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, які володіють глибокими науково-теоретичними знаннями та практичною підготовкою.
У своїй діяльності навчальна частина керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», наказами та іншими нормативними актами Міністерства освіти і науки України, Положенням навчального закладу та наказами директора.
Керівництво роботою навчальної частини здійснює заступник директора з навчальної роботи Храбко Марія Іванівна.
Щоденний внесок у навчальний процес роблять секретар навчальної частини – Житняк Людмила Никодимівна та диспетчер – Топій Леся Станіславівна, інженер-електронник Чабак Володимир Романович, завідувач навчальною лаболаторією Словік Ігор Володимирович.
Свою роботу навчальна частина здійснює в тісному контакті з відділеннями коледжу, методичним кабінетом, відділом кадрів, бухгалтерією та іншими підрозділами навчального закладу.
Навчальна частина коледжу складається з двох відділень: «Економіко – правового» та «Природничого». Перелік напрямів і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за ступенями (освітньо-кваліфікаційними рівнями) молодшого спеціаліста: 071 “Облік і оподаткування”, 072 “Фінанси, банківська справа та страхування”, 073 “Менеджмент”, 201 “Агрономія”, 211 “Ветеринарна медицина”, 081 “Право”.
В комплекс коледжу входить два навчальних корпуси загальною площею більше 9000 метрів квадратних на 960 навчальних місць, клубний корпус площею 2034 м2 з актовим залом на 450 місць. До послуг студентів і викладачів читальний зал на 100 місць, бібліотека, три п’ятиповерхові гуртожитки.
В навчальних корпусах розташовані сучасно облаштовані і естетично оформлені 38 кабінетів і лабораторій, 14 препараторських, 26 службово-допоміжних приміщень, 5 комп’ютерних лабораторій, видавничий центр, спортивні майданчики, спортивний зал, стадіон, теплиця, тир, навчалоно-колекційне поле, тваринницька ферма, класи для лабораторно практичних робіт з облаштованою лабораторією. Комплекс навчального корпусу і гуртожитків доповнюють багатоповерхові житлові будинки для викладачів і працівників коледжу. Вишнянський коледж Львівського НАУ щороку готує 250 молодших спеціалістів денної форми навчання за спеціальностями: бухгалтерський облік; організація виробництва; виробництво і переробка продукції рослинництва; ветеринарна медицина; правознавство, а також спеціалістів без відриву від виробництва за спеціальностю: правознавство.
Навчально-виховний процес в коледжі забезпечують 7 циклових комісій, до складу яких входять 75 викладачів, які є активними учасниками щорічної виставки передового педагогічного досвіду. Коледж входить у число кращих аграрних вузів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Робота навчальної частини ведеться за напрямами:
- Організаційна діяльність:
- виконання навчальних планів з усіх спеціальностей і форм навчання;
- розробка графіків навчального процесу;
- складання розкладів навчальних занять та іспитів;
- організація готовності коледжу до навчального року;
- розподіл погодинного фонду;
- комплектування Державної екзаменаційної комісії;
- оформлення документів для виготовлення студентських квитків
- оформлення документів для виготовлення дипломів про закінчення технікуму;
- ведення обліку, своєчасне складання статистичної звітності з питань навчально процесу і контингенту студентів;
- забезпечення відділень і циклових комісій бланками навчальної та облікової документації.
- Контрольна діяльність:
- постійний контроль за виконанням графіків навчального процесу;
- контроль за своєчасною розробкою планової та навчально-звітної документації по навчальному процесу та за її станом;
- контроль за плануванням і виконанням навчального навантаження викладачами;
- контроль за організацією роботи Державної екзаменаційної комісії;
- контроль за роботою навчальних лабораторій і кабінетів;
- контроль самостійного навчання студентів у міжсесійний період та за ходом складання студентами академічної заборгованості;
- контроль за підвищенням кваліфікації викладачами.
- Планування:
- розробка навчальних планів навчального процесу;
- розробка пропозицій з удосконалення планування та організації навчального процесу;
- розробка планів підвищення кваліфікації та стажування викладацького складу.