Про бібліотеку

Бібліотека ВСП «Вишнянського фахового коледжу ЛНУП»

Бібліотекар – Матіяш Юрій Олександрович

         Навчальний заклад є складним механізмом, кожна деталь якого являється унікальною, оскільки всі його частини, правильно виконуючи свої завдання, прямують до єдиної цілі. Бібліотека – це серце механізму, храм науки, що намагається дати кожному студентові необхідний рівень наукових знань, залучити їх до багатств української та всесвітньої культури, наділити моральним, естетичним, трудовим та національним вихованням.

         Бібліотека Вишнянського фахового коледжу є підрозділом навчального закладу, який формує інформаційну культуру студентської молоді, прищеплює їй навики здобувати та генерувати нові знання як в аудиторний, так і в позааудиторний час. Бібліотека здійснює бібліотечний та інформаційно-бібліографічний супровід навчально – виховного процесу, наукових досліджень за профілем закладу.

Головна мета діяльності бібліотеки– зробити інформацію доступною. Бібліотека коледжу забезпечує доступ до інформаційних ресурсів, відіграючи важливу роль у розвитку інформаційної грамотності та культури своїх користувачів.

Основні завдання роботи бібліотеки:

–          комплектувати бібліотечний фонд відповідно до профілю навчального закладу та інформаційних потреб користувачів;

–          популяризувати знання з історії релігії, традицій і звичаїв нашого народу, зміст загальнолюдських цінностей, ідеї національного державотворення;

–          організовувати повне, якісне і оперативне бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування студентів, викладацький склад та інших категорій користувачів на основі широкого доступу до бібліотечних та світових інформаційних ресурсів;

–          систематично вести довідково-бібліографічний апарат, використовуючи як традиційні, так і комп’ютерні носії інформації;

–          оновлювати номенклатуру бібліотечних послуг, підвищувати їх якість на основі комп’ютерної техніки та інформаційних технологій;

–          проводити самостійно та спільно з іншими організаціями та установами навчальну та організаційно-методичну роботу з питань книгознавства, бібліотекознавства, бібліографії та інформатики;

–          прищеплювати користувачам інформаційну культуру, любов до книги, дбайливе ставлення до технічних засобів;

–          координувати діяльність структурних підрозділів бібліотеки з іншими бібліотечно-інформаційними установами та громадськими організаціями.

БІБЛІОТЕКА КОЛЕДЖУ ЯК ОСЕРЕДОК ДУХОВНОГО І КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ

Та щоб не було там: чи буря, чи спека,

Пpихиcток i зaxиcт всім – бібліотека.

Ми служимо людям у світському храмі:

I cовіcmьcтoліттяпpoнизyє нас,

A мудріcть і npавда розтоплять і камінь.

Вce – людям, життю, і ніщо пpoзanac!

Декілька читацьких поколінь зростила бібліотека навчального закладу. Про історію книгозбірні розповідають архівні матеріали, публікації в періодичних виданнях, читачі, працівники.

Протягом усіх років, в часу заснування учбового закладу бібліотека була невід’ємною частиною і важливою складовою забезпечення  навчально-методичної роботи викладачів, студентів.

Формування її фонду розпочалося 1946 року.

У період післявоєнної відбудови і розпочинається активна робота бібліотеки. В 60-80-х роках значна увага приділялася формуванню фонду книгозбірні, поліпшенню організації довідкового апарату.

У 1981 році фонд бібліотеки поповнився літературою Крукеницького сільськогосподарського технікуму, а у 1984 році приєднали книжковий фонд бібліотеки Судововишнянського технікуму.

Об’єдналися три книжкових фонди в один. Саме в цей період було проведено модернізацію матеріально-технічної бази бібліотеки. Вона отримала прекрасне приміщення загальною площею – 420кв.м., читальної зали – 220 кв.м., книгосховищ – 300 кв.м, кількістю читальних залів – 2, кількістю читацьких місць – 116.

На рубежі XX та XXI століть відбулися якісні зміни у складі книжкового фонду. Замість застарілої за змістом літератури, яку було вилучено, з’явилася значна кількість книг з історії України, народознавства, оновився фонд художньої літератури – було придбано твори  письменників, творчість яких у радянську добу заборонялася або замовчувалася. З по-явою нових спеціальностей активізувалася діяльність з організації фондів відповідної навчальної, методичної та наукової літератури, яка забезпечує нові освітньо-кваліфікаційні програми.

Бібліотека як органічна та невід’ємна складова навчального закладу пройшла разом з коледжем великий і складний шлях, зробила важливий внесок у його розбудову. В даний час книгозбірня є авторитетним центром з інноваційними бібліотечними технологіями, лабораторія педагогічної майстерності, школа виховання особистості.

«Книга – це духовний заповіт одного покоління другому. Все життя людства послідовно осідало в книзі: племена, люди, держава зникали, а книга залишалась… Але в книзі не одне минуле: вона – програма майбутнього».

У бібліотеці створена творча робота, разом з тим і затишна атмосфера, яка надає користувачам можливість для навчання, відпочинку і спілкування.

         Бібліотека здатна створювати атмосферу творчої зацікавленості у навчанні, науці, мистецтві, впливати на стан духу, який не піддається жодним вимірам та оцінкам, проте лежить в основі моралі та сприяє вихованню української душі.