Завершення проєкту – перспектива нових починань

Нещодавно наш коледж улаштував завершення Проєкту «Карпатські бджоли – наші благодійники». Ця тривала спільна діяльність реалізовувалася за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020. Саме 20 червня, у день 230-річчя Александра Фредро (польсько-галицького комедіографа, мемуариста, поета, дідуся митрополита Андрея Шептицького), у його родинному палаці відбулася урочиста науково-практична конференція присвячена підсумкам проєкту. Андрій Вантух, як керівник закладу, радо вітав польську делегацію на чолі з Йзефом Гоцко – директором Центру агрономічної освіти в Новосельцях, представників місцевих товариств пасічників, професора, завідувача кафедри технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин Львівського університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.Г. Ґжицького Юрія Ковальского професора кафедри екології Львівського національного університету природокористування Сергія Розанова та усіх зацікавлених справою бджільництва викладачів, студентів, учнів шкіл.

В рамках програми конференції проведено лекції, практичні майстер-класи, продемонстровано відеозвіт польських партнерів про взаємні досягнення здобуті роками співпраці, комунікації та популяризації бджільництва, проведено дегустацію меду, презентацію обладнання та інвентарю для бджільництва.

Значення карпатської бджоли сьогодні набуває іншої актуальності. Це й традиційно українська справа і сучасна європейська економічна перспектива. Бджоли займають важливе місце в системі біорізноманіття та житті людини. Водночас, сучасні українські реалії відкривають нове призначення бджіл та використання продуктів їх життєдіяльності як сильних антиоксидантів, радіопротекторів і імуномодуляторів.

Підведення підсумків роботи в рамках проєкту не викликали бажання ставити крапку. Це лише початок майбутніх перспектив дружніх взаємин та міжкультурного обміну.

Залишити відповідь