ЗУСТРІЧ З АДВОКАТОМ АНТОНОМ МАРЧУКОМ

У ВСП «ВФК ЛНУП» відбулося публічне обговорення освітньо-професійної програми Право на 2024-2025 н.р. за участю в.о. директора коледжу Наталії ГАЛУШКИ, студентів та викладачів юридичного відділення, адвоката Антона МАРЧУКА (випускника коледжу).

Голова робочої групи з розробки та забезпечення ОПП ПРАВО Микола ЗАРІЦЬКИЙ зазначив, що особливістю даною освітньо-професійної програми є те, що вона в першу чергу спрямована на підготовку фахівців правничих спеціальностей, здатних вирішувати типові спеціалізовані задачі у сфері юриспруденції, шляхом поєднання теоретичної та практичної підготовки. В ній передбачено, що викладання окремих освітніх компонентів забезпечується проходженням навчальних практик, яке дає можливість здобувачам освіти закріпити і поглибити теоретичні знання. У свою чергу, під час проходження виробничої практика здобувачі освіти набувають необхідні навички та отримують досвід роботи на підприємствах, в установах,  організаціях, зокрема: в органах місцевого самоврядування, відділах державної виконавчої служби та в приватних виконавців, центрах надання адміністративних послуг, відділах державної реєстрації актів цивільного стану, місцевих судах, державних нотаріальних конторах, в приватних нотаріусів, адвокатів та адвокатських об’єднаннях, правоохоронних органах.

Під час обговорення ОПП ПРАВО, учасники вносили свої пропозиції щодо адаптації цієї програми до сучасних вимог та потреб ринку праці, зокрема:  в.о. директора коледжу, Наталія ГАЛУШКА наголосила, на необхідності співпраці із потенційними працедавцями та стейкхолдерами під час навчання. Адже їх поради, пропозиції з точки зору практиків допоможуть здобувачам освіти спеціальності 081 Право краще адаптуватися до професійної діяльності безпосередньо на посадах, які вони займатимуть після закінчення навчання в коледжі.

Адвокат Антон МАРЧУК відзначив, що теоретичні знання, які здобувачі освіти отримують під час навчання в коледжі, а також практичні навики під час проходження навчальних та виробничої практик, повинні забезпечити їх якісну підготовку для подальшого професійного зростання. Він також зазначив, що знання, досвід, які були ним отриманні будучи студентом нашого навчального закладу, дуже допомогли йому в подальшому професійному становленні, як фахівця-адвоката.

Антон МАРЧУК поділився своїм досвідом як стати успішним фахівцем в галузі юриспруденції, зокрема в адвокатській діяльності, він зазначив, що здобувачам освіти спеціальності 081 Право потрібно постійно працювати над самовдосконаленням, займатися самоосвітою, стежити за змінами законодавства та критично мислити. Він зазначив, що все це потребує великих зусиль, терпіння, але повинно дати позитивні результати для досягнення поставленої мети – стати професіоналом з обраного фаху.

Адвокат відмітив, що ОПП Право, яка представлена сьогодні на обговорення, спрямована на підготовку фахових молодших бакалаврів права та засвоєння ними професійних компетентностей, таких як: здатності застосовувати знання з основ теорії права, розуміння значення та ролі правничої професії, здатності надавати консультації з правових питань, самостійно складати документи правового характеру, аналізувати правові проблеми та приймати обґрунтовані рішення, здатності до самовизначення та самореалізації у правничій діяльності, критичного мислення в процесі системного аналізу правових явищ і фактів, самостійного планування та контролю своєї професійної діяльності, знання стану юридичної практики, здатності реалізовувати та застосовувати норми матеріального і процесуального права, приймати неупереджені і мотивовані рішення, застосувати знання у практичній діяльності при моделюванні правових ситуацій, використовувати нормативно-правову базу з охорони праці, безпеки життєдіяльності та довкілля у професійній діяльності, розуміти роль державної мови у професійній діяльності, оперувати термінологією фаху, формувати культуру професійного мовлення, здатності використовувати комп’ютерні та інформаційні технології під час вирішення професійних завдань. 

Він також запропонував включити до ОПП Право  дисципліну «Адвокатура», оскільки дана дисципліна розкриває основні прийоми і способи ведення адвокатської практики, тактичні і методичні проблеми вибору лінії захисту або представництва інтересів клієнта адвокатом. Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на досягнення таких компетентностей як: здатність застосовувати загальні та спеціальні знання в сфері  правового регулювання організації та функціонування інституту адвокатури; вирішувати практичні проблеми визначення правового статусу адвокатури; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування норм права.

Учасники зустрічі висловили сподівання, що підготовка студентів та знання, отримані в коледжі відповідатимуть вимогам роботодавців до працівників, а випускники спеціальності 081 Право – будуть затребуваними фахівцями на ринку праці, оскільки дана ОПП фактично враховує сучасні вимоги у сфері права.

З урахуванням зібраних рекомендацій та пропозицій протокольним рішенням циклової комісії проєкт ОПП Право на 2024-2025 рекомендовано до схвалення на педагогічній раді коледжу і затвердження Вченою радою ЛНУП.

Залишити відповідь