Історична довідка

В живописному куточку на межі Самбірського і Городоцького районів Львівської області розташований Вишнянський коледж Львівського національного аграрного університету який розпочав свою діяльність в жовтні 1939 року, як сільськогосподарський технікум на базі приміщень, що належали сім’ї польського письменника Александра Фредро. До 30 березня 1998 року технікум мав назву Вишнянського радгоспу-технікуму.

Корпус Ветеринарна клініка

В березні 1998 року перейменований у Вишнянський державний аграрний технікум. У вересні 2005 року технікум реорганізований у відокремлений структурний підрозділ Львівського національного аграрного університету. В червні 2007 року технікум одержав статус коледжу – Вишнянський коледж Львівського національного аграрного університету.В комплекс коледжу входить два навчальних корпуси загальною площею більше 9000 метрів квадратних на 960 навчальних місць, клубний корпус площею 2034 м2 з актовим залом на 450 місць. До послуг студентів і викладачів читальний зал на 100 місць, бібліотека, три п’ятиповерхові гуртожитки.

В головному навчальному корпусі розташовані сучасно оснащені і естетично оформлені 38 кабінетів і лабораторій, 14 препараторських, 26 службово-допоміжних приміщень, 5 комп’ютерних лабораторій, видавничий центр. Комплекс навчального корпусу і гуртожитків доповнюють багатоповерхові житлові будинки для викладачів і працівників коледжу, спортивні майданчики, стадіон, теплиця, трактородром інші споруди.

Головний навчальний корпус

Вишнянський коледж Львівського НАУ щороку готує 250 молодших спеціалістів денної форми навчання за спеціальностями: бухгалтерський облік; організація виробництва; агрономія-плодоовочівництво; ветеринарна медицина; правознавство, а також 125 спеціалістів без відриву від виробництва за спеціальностями: правознавство; бухгалтерський облік.

Виробнича база коледжу складає: 360 га сільськогосподарських угідь, з них 300 га – ріллі, 54 голів ВРХ, з них 10 голів корів; і спеціалізується на вирощуванні зернових культур, овочів, саджанців плодових дерев.

Навчально-виховний процес в коледжі забезпечують 9 циклових комісій, до складу яких входять понад 100 викладачів, які є активними учасниками щорічної виставки передового педагогічного досвіду у навчально-методичному центрі Міністерства аграрної політики України. Коледж входить у 20-ку кращих ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Мінагрополітики. За роки існування коледж підготував більше 12000 фахівців для народного господарства країни.

У 2000 році створено інформаційно-консультативний центр, де викладачі коледжу надають юридичні консультації та методичну допомогу фермерам, приватним підприємцям з організації роботи підприємств.

Історичні віхи становлення коледжу

  • 1922 – рільнича школа;
  • 1939 – Вишнянський сільськогосподарський технікум плодоовочівництва;
  • 1972 – Вишнянський радгосп-технікум;
  • 1998 – Вишнянський державний аграрний технікум;
  • 2005 – Вишнянський аграрний технікум Львівського державного аграрного університету;
  • 2007 – Вишнянський коледж Львівського державного аграрного університету;
  • 2008 – Вишнянський коледж Львівського національного аграрного університету.