Підтримаймо петиції

СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ:Місце технікумів та коледжів в системі освіти України

Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Довгань Діана Юріївна

Статус: триває збір підписів

Петиція №22/018160-еп. Подана 03.12.2015

Дата початку збору підписів: 03.12.2015

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

Звертаємося до Вас як до гаранта з проханням залишити підготовку молодшого спеціаліста технікумами та коледжами у системі вищої освіти або виділити їх в окрему ланку (складову) в структурі освіти, врахувати дані пропозиції відповідних статтях Проекту Закону України “Про освіту”.

 

https://petition.president.gov.ua/petition/18160


СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ:Щодо статусу технікумів та коледжів

Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Довгань Діана Юріївна

Статус: триває збір підписів

Петиція №22/017901-еп. Подана 03.12.2015

Дата початку збору підписів: 03.12.2015

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

Звертаємося до Вас як до гаранта з проханням забезпечити на законодавчому рівні фунціонування технікумів і коледжів окремо від системи професійно-технічної (професійної) 0світи. Просимо залишити підготовку молодшого спеціаліста технікумами та коледжами у системі вищої освіти або виділити їх в окрему ланку (складову) в структурі освіти і врахувати дані пропозиції у відповідних статтях Проекту Закону України “Про освіту”.

https://petition.president.gov.ua/petition/17901


МІНІСТЕРСТВО  ОСВІТИ  І  НАУКИ   УКРАЇНИ

Р А Д А    Д И Р Е К Т О Р І В

ВНЗ  І–ІІ  РІВНІВ  АКРЕДИТАЦІЇ  ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

79060,   м. Львів,   вул. Пулюя,42;    Е–mail: radadurektoriv.lviv@gmail.com

08.02.2016р.  № 18    

 

 

На № ___________________

    Керівникам

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

Львівської області

 

         У зв’язку із процесами, які відбуваються в країні, в тому числі в реформуванні освіти в Україні, з метою визначення оптимального місця технікумів і коледжів у новій системі освіти України Президія Ради директорів звертається до керівників ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області із проханням підтримати ініціативну групу представників коледжів та технікумів України, які відстоюють інтереси коледжів та технікумів.

Є декілька варіантів бачення місця технікумів і коледжів у системі освіти України:

 1. ПРІОРІТЕТНИЙ. Залишити підготовку молодшого спеціаліста технікумами і коледжами в системі ВИЩОЇ ОСВІТИ України з одночасним або із послідовним здобуттям повної загальної середньої освіти за професійним спрямуванням, рівень – короткий цикл вищої освіти, вступ на основі базової середньої освіти (9 класів).

Довідка з аргументацією про місце коледжів у системі вищої освіти по МСКО буде надіслана пізніше(Міжнародна система кваліфікації освіти була переглянута та прийнята на 36-й сесії ГЕНЕРАЛЬНОЇ конференції ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ у 2011 році в ПАРИЖІ).

 1. ПРИЙНЯТНИЙ. Окрема ланка освіти – ВИЩА ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (два рівні: молодший спеціаліст на основі базової освіти та бакалавр професійного спрямування (для тих навчальних закладів, які будуть спроможні та виконають ліцензійні вимоги).
 2. ВИМУШЕНИЙ. У складі професійної освіти – рівень ВИЩОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ – молодший спеціаліст на основі базової освіти з одночасним або із послідовним здобуттям повної загальної середньої освіти за професійним спрямуванням (та/або на основі повної загальної середньої освіти).

За час роботи ініціативної групи були здійснені такі кроки:

 • відправлені звернення до Президента України, до Голови Верховної Ради, до голів профільних комітетів Верховної Ради, Міністра освіти і науки України та інших зацікавлених сторін;
 • були проведені зустрічі з Міністром освіти і науки України С.М. Квітом, заступниками міністра освіти і науки України І.Р. Совсун, П.К. Хобзеєм, директорами департаментів вищої освіти О.І. Шаровим та професійно-технічної освіти В.В. Супруном, помічником міністра О.Сичом та іншими зацікавленими особами;
 • на основі Закону України «Про вищу освіту» був розроблений законопроект про «Вищу професійну освіту» та наданий для роботи в МОН;
 • з метою акцентувати увагу громадськості та Президента України як ГАРАНТА прав і свобод громадян щодо цієї проблеми, на Офіційному інтернет-представництві Президента України «ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ» були зареєстровані та опубліковані 3 грудня 2015 року дві петиції «Місце технікумів та коледжів в системі освіти України» №22/018160-еп та «Щодо статусу технікумів та коледжів» №22/017901-еп.
 • були ініційовані та внесені зміни в структуру професійної освіти в проекті Закону «Про освіту» (публікація на сайті Верховної Ради 28 грудня 2015 року), а саме в частині другій 8 статті молодший спеціаліст визначений як рівень ВИЩОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ.

Враховуючи вищевикладене, Президія Ради директорів просить:

 1. Провести ознайомлення педагогічних та студентських колективів навчальних закладів із надісланими матеріалами.
 2. Підготувати групу волонтерів (на добровільних засадах), готових допомагати громадянам (батькам, членам родин, випускникам, колективам роботодавців, колективам дружніх навчальних закладів та інших організацій) зареєструватись на сайті «ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ», бо ця процедура вимагає залізного терпіння, особливо для тих людей, які з комп’ютером не дуже.
 3. У соціальних мережах постити звернення “Підтримка Петицій – проста арифметика” із посиланням на допоміжні матеріали. Вся інформація подається на сторінці Ради директорів у Фейсбуці https://www.facebook.com/radadurektoriv.lviv/ .

       ПРОСИМО ВАС інформувати викладачів, співробітників, студентів, випускників, роботодавців, членів їх сімей та усіх НЕБАЙДУЖИХ про важливість участі в реформуванні освіти України, визначення місця технікумів і коледжів у цій системі згідно міжнародних класифікацій, підтримати роботу ініціативної групи шляхом проведення роз’яснювальної роботи та залучити до голосування за ПЕТИЦІЇ всіх НЕБАЙДУЖИХ до майбутньої долі технікумів і коледжів.

          

Про результати проведеної роботи просимо повідомити на електронну пошту Ради директорів radadurektoriv.lviv@gmail.com                 до 15 лютого 2016 року

 

 

 

ПІДТРИМКА ПЕТИЦІЙ – НЕ ПАНАЦЕЯ, А ВАГОМИЙ АРГУМЕНТ У ПРОЦЕСІ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ ТА ПОБУДОВИ ЦИВІЛІЗОВАНОЇ, ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ТА КВІТУЧОЇ КРАЇНИ

ДОДАТКИ:

 1. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо уточнення статусу коледжів)»;
 2. МСКО (Міжнародна система класифікації освіти);
 3. Довідка з аргументацією про місце коледжів у системі вищої освіти по МСКО;
 4. Проект Закону України «Про вищу професійну освіту»;
 5. Інформаційний листок Підтримка Петицій – ПРОСТА арифметика;
 6. ВАЖЛИВА інформація (про клоновані петиції, про складності при реєстрації тощо);
 7. МОТИВАЦІЙНИЙ мультфільм «СИЛА ЄДНОСТІ»;
 8. Покрокова відеопрезентація РЕЄСТРАЦІЇ на сайті Електронних петицій Президента України.

 

                

 Скачати 18_08.02.2016_durektora_petutsia

 

Голова Ради директорів                                              М.В.Григорців

Виконавець:  І.В.Тарасюк

Тел 097 37 929 37

Залишити відповідь