14 березня згідно постанови Верховної Ради України №1822-VIII від 17 січня 2017 року вперше в Україні відзначається День українського добровольця.
Подвиг учасників добровольчих формувань є символом справжньої мужності та героїзму людей, які стали на захист України, її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності. Саме у березні 2014 року, добровольці з Самооборони Майдану прибули на полігон у селище Нові Петрівці під Києвом для проходження військової підготовки. Так, було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії.
Першими в зону воєнного конфлікту вирушили добровольчі батальйони та формування. Завдячуючи їхнім зусиллям вдалось не допустити швидкого просування ворога по українській землі. Наразі на фронтах неоголошеної війни українські патріоти роблять усе можливе для забезпечення надійної оборони, недоторканності та територіальної цілісності української держави.
В бібліотеці Вишнянського коледжу Львівського НАУ проходить обговорення книги «Добровольчі батальйони».
Добровольчі батальйони / Катерина Гладка, Дмитро Громаков, Вероніка Миронова та ін..; переробл. та допов. – Харків: Фоліо,2017.- 325с.:іл..
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів – і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробати у майбутньому? На ці питання вирішили відповісти група експертів і журналістів. Проект «Добробати» – це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан – усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.
Запрошуємо до перегляду та читання книги.



