Підкорювачі полів

Підкорювачі полів

 

         З 09 по 13 листопада у Вишнянському коледжі Львівського НАУ проходив тиждень циклової комісії спеціальних агрономічних дисциплін.

         В програмі тижня були заплановані різні міроприємства. Це:

  • виховна година на тему «Підкорювачі полів» ;
  • конкурс «Кращий за професією»;
  • виставка-конкурс: «Плоди людської праці, дари полів»;
  • конкурс стінгазет «Дума про хліб»;
  • підсумок тижня.

Розпочався тиждень циклової комісії агрономічних дисциплін проведенням виховної години «Підкорювачі полів».

«Є дуже багато професій цікавих і різних, але я ні на що не зміняю свою» – під таким девізом пройшла ця виховна година, яку підготувала циклова комісія агрономічних дисциплін разом з працівниками бібліотеки.

Святково прикрашена сцена. З однієї сторони сцени снопи пшениці, ячменю, вівса. На столах короваї, різні види хлібобулочних виробів. На другій стороні – віз, на якому представлені дари осені: гарбузи, буряк, картопля, кукурудза, яблука, груші та ін. Оформлена книжкова виставка «Від зернини до хлібини», а також виставка журналів «Агроном», «Аграрний тиждень», «Агробізнес»,  «Техніка і технології АПК», «Аграрна техніка та обладнання». На середині сцени штучне квітуче поле.

Ведучі дійства: Скабара А., Швець І., Костишин А., Торчинович Я., відкривають виховну годину. В своїх виступах вони підкреслили історію хліборобської праці, розповіли про скромну, почесну професію агронома.

У агрономів є такий термін «попередник». Врожай кожної культури залежить від того, що було на цьому полі перед тим. Адже від цього залежить врожай. А ми люди? Що ми беремо від тих, хто був перед нами?

А це наші випускники. Це наша гордість. Адже серед випускників є депутати, професори, вчені агрономи, науковці. На цю виховну годину завідувач відділення Ковалко П.П. (між іншим, теж випускник нашого коледжу) запросив випускників різних років. Серед гостей Сідлецький С.М., випускник 1966 року, на даний час працює директором дослідного господарства «Львівське»; Тарнавський М,І. – випускник 1974 року, який очолює Львівську обласну профспілку працівників АПК; Веселовський М.О. – випускник 1976 року, на даний час працює головним спеціалістом, державним інспектором управління контролю посівних якостей посівного і садильного матеріалу державної інспекції сільського господарства у Львівській області.    На виховну годину також був запрошений Скабара Б.І. – керівник філії сільськогосподарського підприємства «Агрокультура», що обробляє сільськогосподарські угіддя на територіях Самбірського і Мостиського районів. Зал бурними оплесками зустрів Скабару Б.І., адже на сцені ведучим був його син, який вчиться на другому курсі, відмінник навчання.

І як же приємно, що не переводиться хліборобський рід.

Гості поділилися своїми враженнями, згадали свої студентські роки, викладачів, одногрупників, розповіли про свою роботу і кожен із гостей підкреслював, що аграрному сектору потрібні сучасні висококваліфіковані спеціалісти. Для студентів це були хвилини роздумів, міркувань.

Студенти почули життєві приклади, уявили себе на місці випускників, ще раз пізнали яку корисну і дуже важливу спеціальність вони обрали.

На цю виховну годину також була запрошена Мозуль Х., випускниця 2015 року. На даний час є студенткою Львівського НАУ. Вона запросила студентів на навчання до університету. Всім присутнім в залі Христина подарувала пісню «Хліборобський коровай». Зал аплодував нашій випускниці, адже вона чотири роки своїм чарівним співом прикрашала всі міроприємства, які проводилися в коледжі.

Наші студенти – агрономи дуже талановиті, веселі, щедрі як матінка Земля. Вони люблять Життя, Землю, Пісню. Адже їхнім життєвим кредом є слова «Є хліб – є й пісня».

 Студенти Петричко М., та Овчар А., є активістами художньої самодіяльності. Петричко М., подарував всім присутнім в залі пісню «Агроном». Овчар А., та Петричко М. подарували нашим гостям пісню «Хліба».

Було також представлена казкова інсценізація «Гарбузова родина» під керівництвом куратора групи А – 31 Булик У.І. Учасники інсценізації показали різномаїття дарів осені та студентського життя.

А як чудово декламували вірші Лизан Ю., Пуньків І., Яценко М.

В кінці виховної години «Підкорювачі полів» ведучий звернувся до всіх присутніх в залі «Шановні друзі! Якщо у вас є знайомі, родичі, друзі які люблять спів жайворонка, схід сонця, люблять природу, а основне землю, то порекомендуйте їм поступати до нас на спеціальність «Агрономія». Ми чекаємо на них». Ось вам профорієнтаційний момент.

Цікаво пройшла виховна година. Ще раз було підкреслено, що у Вишнянському коледжі ЛНАУ зберігають звичаї, традиції і не тільки зберігають, а й примножують, що у нашому коледжу велику увагу приділяють вихованню, адже молоді люди, прагнуть стати свідомими громадянами та вмілими господарями на рідній землі.

Саме ця виховна година ще раз підкреслила, що саме молодим аграріям – закладати  фундамент нової української сільської громади. Громади – сучасної та ефективної. Бо Україна – історично та психологічно країна хліборобів, країна сільського господарства, країна, де люди звикли жити ближче до землі.

Тож плекайте в собі почуття гідності за те, що належите до талановитої і працьовитої країни аграріїв.

Рибак Н.М. – завідувач бібліотеки.

Помірко Я.М. – голова циклової

комісії спеціальних аграрних дисциплін.

Залишити відповідь