18 жовтня 2016р. студенти групи П-21 з куратором Заяць М.П. здійснили екскурсію до столиці України – м. Києва.
Атмосфера очікування та цікавості панувала вже в поїзді. Не дивлячись на те що на вулиці осінь, столиця зустріла студентів теплою, сонячною погодою.
Біля Центрального залізничного вокзалу група замовила комфортабельний туристичний автобус. Тригодинна екскурсія старовинними історичними місцями Києва справила на студентів неабияке враження.
Спочатку здивував своєю красою, величчю та багатством Володимирський собор.
Дальше Золоті ворота – перші ворота стародавнього Києва. Назва «Золоті» була отримана воротами за аналогією з головним в’їздом до Константинополя, куди, у свою чергу, назва прийшла з Єрусалима – так назвався парадний в’їзд в юдейську столицю. Традиція називати головні ворота «золотими» підкреслювала християнську спадкоємність і амбіції давньоруської столиці. Ворота вінчала Благовіщенська церква, купол якої також був позолочений, що надавало назві додатковий доказ.
Далі Софіївська площа з величавим пам’ятником Б. Хмельницькому.
Наступна зупинка Андріївська церква – один із найпопулярніших туристичних об’єктів у Києві, вона давно вже стала візитною карткою міста і зразком для наслідування у будівництві культових споруд. Із розповіді гіда студенти дізналися що унікальним зразкам різьбярського мистецтва в Андріївській церкві є іконостас, різьблені деталі якого виготовлялися з липового дерева. В іконостасі Андріївської церкви знаходиться 39 ікон. Нажаль, на сьогоднішній день церква закрита на реставрацію і ми не змогли помилуватися унікальною спорудою.
Відвідавши Києво-Печерську лавру група побувала у печерах де покояться мощі близько 120 святих угодників, феномен нетління мощів яких до цих пір залишається предметом дискусії і об’єктом релігійного поклоніння. Територія монастиря поділяється на Верхню та Нижню Лавру. На території Верхньої Лаври розташовано декілька музеїв, зокрема, музей історичних коштовностей України, музеї книгодрукування, голограм, мікромініатюр, музичного, театрального та кіномистецтва України і т.д. На території Нижньої Лаври знаходяться Ближні і Дальні печери, а також колишній Гостиний двір. Унікальними є також Троїцька надбрамна церква, що збереглася з XI століття, з чудовим іконостасом 1734 року, та найвища в Україні дзвіниця – 96 м.
Після обідньої трапези наша екскурсія направилася у напрямку Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.». Ознайомилися з експонатами залів музею, виставкою військової техніки на території комплексу. Велична споруда «Батьківщина-мати», вразила усіх своєю масивністю і красою.
А далі група здійснила пішохідну екскурсію майданом Незалежності, де студенти вшанували пам’ять загиблих героїв під час Революції Гідності; вулицею Хрещатик. Побували біля будівель Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Маріїнського палацу , та на кінець здійснили поїздку метром.
Екскурсія Києвом всім дуже сподобалася, про що свідчать численні сувеніри та фотографії.
Стомлені, але щасливі, переповнені незабутніми враженнями студенти повернулися додому в надії знову відвідати це чудове місто і розпочати свою екскурсію з кулуарів Верховної Ради України та Будинку Уряду України.
Подорож — це завжди пізнання нових, цікавих, незабутніх вражень.
Куратор групи М. П. Заяць